पाकिस्तान इन्टरनेसनल एअरलाइन्सले अर्को हप्तादेखि काबुलको उडान भर्ने


इस्लामाबाद, भदौ २६   एएफपी   पाकिस्तान इन्टरनेसनल एअरलाइन्सले अर्को हप्तादेखि इस्लामाबाददेखि काबुलसम्मको व्यावसयिक उडान गर्ने भएको छ।
उक्त एअरलाइन्सका प्रवक्ताले जनाएअनुसार अफगानिस्तानमा तालिबानले कब्जा जमाएपछिको यो नै पहिलो अन्तर्राष्ट्रिय व्यावसायिक उडान हुनेछ। प्रवक्ता अब्दुल्लाह अफिज खानलमा अनुसार उक्त उडानको सम्पूर्ण तयारी पूरा भएको छ।
विमान ए ३२०० ले सेप्टेम्बर १३ मा इस्लामावाद देखि काबुलको उडान गर्ने छ ।पाकिस्तान इन्टरनेसनल एयरलाइन्सले सोमबारदेखि काबुल उडान पुनः सुरु गर्ने योजना अस्वीकार गरेको छ
इस्लामाबादबाट एएनआईले जनाएअनुसार पाकिस्तान इन्टरनेशनल एयरलाइन्स ले शनिबार इस्लामाबाद बाट काबुल को लागी व्यावसायिक उडानहरु पुनः सुरु गर्न इच्छुकता व्यक्त गरे, पनि काबुलको अबस्थामा सबै निर्भर रहने बताएको छ ।
राष्ट्रिय वाहकका प्रवक्ता अब्दुल्लाह खानले भ्वाइस अफ अमेरिका लाई भने कि सोमबार बाट उडान संचालन हुने सम्भावना तत्काललाई रहेको छैन । उनले भने कि अफगानिस्तानको राजधानी मा केहि अन्तर्राष्ट्रिय संस्थाहरु र मिशनहरु नियमित रूप मा हामी संग सम्पर्क मा छन् र उनीहरुबाट चार्टर उडानहरु चलाउन अनुरोध गरीएको छ, एयरलाइन्स लाई त्यसो गर्न को लागी अनुमति माग्दै। खानले स्पष्ट पारे, ूहामीले वास्तव मा काबुल को लागी चार्टर उडान अनुमति को लागी आवेदन दिएका थियौं कि पीआईएले अब सेप्टेम्बर १३ बाट नियमित उडान संचालन गर्न थाल्ने छ ।ू
उनले भने कि उडान संचालन वास्तव मा पुनः सुरु हुनु भन्दा पहिले ूकेहि व्यवस्थाू हुनु पर्छ र ती ब्यवस्थाहरु अझै ठाउँ मा छैनन्। खानले थप विस्तार गरेनन्।
यसैबीच, अन्य अधिकारीहरूले भने कि पाकिस्तानी सरकारको राहत सहायता बोकेको तेस्रो उडान अफगानिस्तानमा आइपुगेको छ।
काबुलको अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल अमेरिकी र पश्चिमी नागरिकहरु सहित १२०,००० भन्दा बढी मानिसहरुको अराजक भीड आपतकालीन भागदौडको क्रममा गम्भीर क्षतिग्रस्त भएको थियो, जुन अगस्ट ३० को मध्यरातमा मात्र अमेरिकी सेनाको फिर्ताको साथ समाप्त भएको छ ।अगस्त १५ मा काबुलमा पुनः सत्ता प्राप्त गर्ने तालिबान कतार र युएईको प्राविधिक सहयोगमा विमानस्थल पुनः सञ्चालनमा ल्याउन संघर्षरत छन ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?