ताइवानद्वारा चीनले ब्यालेस्टिक क्षेप्यास्त्र प्रहार गरेकोमा निन्दा


ताइपेई,  १९  साउन  (असनबजार पत्रिका)  :  ताइवानले बिहीबार चीनको “उत्तर कोरिया“ शैलीको क्षेप्यास्त्र स्वशासित टापु नजिकैको पानीमा प्रहार गरेकोमा कडा निन्दा गरेको छ । ताइवानले बेइजिङलाई ताइवान स्ट्रेटमा बढ्दो तनावको बीचमा आत्मसंयम अपनाउन आग्रह पनि गरेको छ।

“अगस्ट  ४ मा चीनले ताइवानको उत्तरपूर्वी र दक्षिणपश्चिमी क्षेत्रको पानीमा धेरै ब्यालेस्टिक मिसाइलहरू प्रहार गरेको छ, जसले ताइवानको राष्ट्रिय सुरक्षालाई खतरामा पारेको छ, क्षेत्रीय तनाव बढाएको छ र नियमित अन्तर्राष्ट्रिय यातायात र व्यापारलाई असर गरेको छ,“ ताइवानको विदेश मन्त्रालयले एक विज्ञप्तिमा उल्लेख गरेको छ । विज्ञप्तिमा भनिएको छ, “चीन गणतन्त्र ताइवानको परराष्ट्र मन्त्रालयले उत्तर कोरियाको उदाहरण पछ्याएर अन्य देशहरू नजिकैको पानीमा जानाजानी मिसाइल प्रहार गरेकोमा चिनियाँ सरकारको कडा निन्दा गर्दछ र चीनलाई आत्मसंयम अपनाउन माग गर्दछ।”

ताइवान सरकारले अन्तर्राष्ट्रिय समुदायलाई ताइवानमाथि चीनको सैन्य बल प्रयोगको निन्दा गर्न आग्रह गरेको छ। मन्त्रालयले विश्वभरका देशहरूलाई स्वतन्त्रता, लोकतन्त्रका मूल्यहरूलाई संयुक्त रूपमा संरक्षण गर्न, नियमहरूमा आधारित अन्तर्राष्ट्रिय व्यवस्था कायम गर्न र इन्डो प्यासिफिक क्षेत्रलाई स्वतन्त्र, खुला र सुनिश्चित गर्न लोकतान्त्रिक ताइवानको समर्थनमा बोल्न जारी राख्न आह्वान गरेको छ। (एएनआई)

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?