पाकिस्तानी नेताको कार ओभरटेक गर्न खोजेको भन्दै हिन्दू परिवारमाथि आक्रमण


सिन्ध ृपाकिस्तान ( एजेन्सी )पाकिस्तानमा एक हिन्दू परिवारलाई आइतबार साँझ एक राजनीतिज्ञका नातेदार र उनका सहयोगीहरूले आक्रमण गरेपछि परिवारले उनीहरु बिरुद्ध आफनो पीडा दायर गरेका छन । परिबारले आफ्नो कार ओभरटेक गर्न खोजेपछि यो घटना घटेको स्थानीय मिडियाले स्थानीय पुलिसलाई उद्धृत गर्दै सोमबार रिपोर्ट गरेका छन ।
एएनआई रिपोर्टका अनुसार सिन्धको परिवारमा एक पुरुष, तीन महिला र दुई बच्चाहरू थिए। उनीहरूलाई मिरपुर माथेलो प्रहरी चौकीको रेमिटमा रहेको घोटकी नजिकैको रेस्टुरेन्टमा रहेको रहर्की साहिब मन्दिरबाट फर्कने क्रममा आक्रमण गरिएको थियो, एक्सप्रेस ट्रिब्यूनले रिपोर्ट गरेको छ। स्थानीय राजनीतिज्ञका काकाका भाइ शमशेर पिटाफीको गाडी क्रस गर्न खोज्दा बारम्बार ओभरटेक गर्न नदिइएपछि उक्त घटना भएको परिवारका आफन्तले बताए । परिवारको कारले पिटाफीको कारलाई ओभरटेक गरेपछि, उसले उनीहरूलाई उनीहरूको बसाइमा पछ्यायो।मिडियासँग कुरा गर्दै एक प्रहरी अधिकारीले भने, ‘जब राजमार्गमा परिवारको कारले पिटाफीको कारलाई ओभरटेक गर्यो, तब एकजना बच्चाले बाहिर आइसक्रिमको र्यापर फाले, जुन पिटाफीको भिगो कारको विन्डशिल्डमा ठोक्कियो र उनी रिसाए । परिवार पनि रोकिएन र हतारिए।ू
परिवारलाई ट्रेसिङ गरेर करिब एक दर्जन पुरुष रेस्टुरेन्टमा पुगेका थिए । उनीहरुले कारलाई तोडफोड गरी कारमा रहेका अजय कुमारलाई घाइते बनाएका थिए ।
पाकिस्तान मुस्लिम लिग ा एमएनए खेल दास कोहिस्तानीले आक्रमणकारीहरूले महिलाहरूसँग दुव्र्यवहार गरेको बताए।ूसिन्ध पुलिसले आक्रमणकारीहरूलाई पक्राउ गर्ने आश्वासन दिएको छ,ू मा लगिएको बताए।कोहिस्तानीले मुख्य दोषीलाई तत्काल पक्राउ गर्न माग गरे । तर, विभिन्न व्यक्तिको दबाबमा पनि प्रहरीले पिटाफीलाई पक्राउ गर्न नसकेको उनले बताए ।एक्सप्रेस ट्रिब्यूनका अनुसार शमशेर पिटाफी सिन्धको पशुधन तथा मत्स्यपालन मन्त्री अब्दुल बारी पिटाफीका भाइ हुन्।
उनीहरूले थपे कि स्थानीय हिन्दू धर्मगुरुहरूले कुमारलाई पिटाफी विरुद्ध कुनै एफआईआर दर्ता नगर्न आग्रह गरे। ‘राजनीतिक दबाब’का कारण प्रहरीले आक्रमणमा संलग्न व्यक्तिलाई पक्राउ गर्न नचाहेको पनि उनीहरुले बताए ।
पाकिस्तानमा धार्मिक हिंसा विश्वको कुनै पनि देशमा भन्दा बढी छ। इमरान खानको सरकार पाकिस्तानमा धार्मिक हिंसा रोक्न असफल भएको थियो । पाकिस्तानमा लिन्चिङ, टाउको काट्ने, र ईश्वरनिन्दा कानूनको दुरुपयोग सामान्य घटना हो, मिडिया रिपोर्टहरूले उल्लेख गरेका छन । पाकिस्तानमा अल्पसंख्यक र तिनीहरूको पूजास्थलहरूमाथि आक्रमणको घटना निरन्तर बढेको छ।
पाकिस्तानमा अल्पसंख्यक र तिनीहरूको पूजास्थलहरूमाथि आक्रमणको घटना बढेको छ। अल्पसंख्यकको हितको रक्षा नगरेको भन्दै अन्तर्राष्ट्रिय समुदायले देशको आलोचना गरेको छ ।
देशले हजारौं निन्दा र भीड हिंसाका मुद्दाहरू दर्ता गरेको छ, जुन धेरै जसो धार्मिक अल्पसंख्यकहरू जस्तै हिन्दू, ईसाई, शिया र अहमदिया मुस्लिमहरू विरुद्ध धेरै पहिले देखि नै अपमानित गरिएको छ । भारत पाकिस्तान बिभाजन पछि पाकिस्तानमा धेरै हिन्दु परिवारको हत्या गरिएको छ भने उनीहरुलाई धार्मिक निष्ठा बदल्न निरन्तर दबाब दिइएको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?