एशिया कपमा पाकिस्तानमाथि भारतको ५ विकेटको जीत


नयाँ दिल्ली (एएनआई) छिमेकी प्रतिद्वन्द्वी पाकिस्तान विरुद्ध भारतकोजीतमा  राष्ट्र हर्षित हुँदा, प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले एशिया कपमा आफ्नो उद्घाटन खेलमा आइतबार ५ विकेटको जित दर्ता गरेकोमा मेन इन ब्लूको प्रशंसा गरेका छन । । भारतीय प्रधानमन्त्री मोदीले उत्कृष्ट कौशल र लगनशीलता प्रदर्शन गरेकोमा भारतीय पक्षको प्रशंसा गरे भारतीय टोलीले
आजको एशिया कप २०२२ को खेलमा शानदार अलराउन्ड प्रदर्शन गरेको छ टोलीले उत्कृष्ट कौशल र लगनशीलता प्रदर्शन गरेको मा उनीहरूलाई विजयको लागि बधाई छ,ू प्रधानमन्त्री मोदीले ट्वीट गरेका छन । केएल राहुल र रोहित शर्मा प्रारम्भिक चरणमा आउट भएका कारण खेल सुरुमा कमजोर देखिन थालेको थियो तर रविन्द्र जडेजा र हार्दिक पाण्डेयले खेलको मेरुदण्ड सीधा गरेपछि भारतलाई विजयी इञ्चमा अघि बढाइएको थियो। रवीन्द्र जडेजा र हार्दिक पाण्डेयबीचको महत्वपूर्ण साझेदारीले दुबई अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट स्टेडियममा भएको एशिया कप २०२२ को दोस्रो खेलमा भारतले कट्टर प्रतिद्वन्द्वी पाकिस्तानलाई पाँच विकेटले पराजित गर्न सफल भएको छ । त्यसो त जडेजाले ३५ रन बनाए भने पाण्ड्याले १७ बलमा ३३ रन बनाए । पाकिस्तानका लागि मोहम्मद नवाजले ३ र नसिम शाहले २ विकेट लिए । १४८ रनको लक्ष्य पछ्याएको भारतको सुरुवात खराब रह्यो र आफ्नो ओपनर केएल राहुल बिना रन नै गुमाएको थियो । राहुलको विकेटले विराट कोहलीलाई क्रिजमा ल्याएको छ जो आज आफ्नो १०० औं टी(२० खेलेका छन । एक विकेट गुमाएपछि भारतका अनुभवी जोडी रोहित शर्मा र कोहलीले होसियारीका साथ खेले तर स्कोरबोर्डलाई निरन्तरता दिन बाउन्ड्री मा प्रहार गरे । विराट कोहली रेड(हट फर्ममा थिए किनभने उनले भारतलाई रन पछ्याउने शिकारमा राख्न बाउन्ड्री प्रहार गर्दै थिए। रोहितले पनि हात खोले तर १२ रन बनाएर मोहम्मद नवाज आउट भएपछि उनको कार्यकाल छोटोभएको मानिएको थियो त्यसपछि स्टार अलराउन्डर रविन्द्र जडेजा क्रिजमा ब्याटिङ गर्न आए । नवाजले सोही ओभरमा पुनस् प्रहार गरे जब उनले कोहलीको धमिलो फर्मलाई काटेर ३४ बलमा ३५ रन बनाएर प्याभिलियन फर्काए, त्यसबेला कोहलीको विकेटले भारतलाई दबाबमा राख्यो तर नवाजलाई छक्का प्रहार गर्ने जडेजाले त्यसलाई तुरुन्तै सहज बनाए । १० ओभरपछि भारतको स्कोर ६२र३ पुग्यो । त्यसपछि सूर्यकुमार यादवले जडेजालाई पाकिस्तानका बलरहरूलाई मैदानको चारैतिर ध्वस्त पार्नमा साथ दिए। दुवै ब्याट्सम्यानले भारतको रन चेस हन्टलाई जीवित राख्न केही ठूला शट खेले । खेलमा पाकिस्तानले शानदार पुनरागमन गर्दै आफ्ना बलर नसिम शाहले १८ बलमा १८ रन बनाएर सूर्यकुमार यादवलाई आउट गरे। त्यसपछि अलराउन्डर हार्दिक पाण्ड्या जडेजासँग हात मिलाउन क्रिजमा आए । १८औं ओभरमा जितका लागि १८ बलमा ३२ रन आवश्यक परेको थियो । जडेजाले प्रहार गरे


१८औं ओभरमा जितका लागि १८ बलमा ३२ रन आवश्यक परेको थियो । जडेजाले इनिङ्सको १८ औं ओभरमा एक चौका र एक छक्का प्रहार गरे ।१९ औं ओभरमा पाण्ड्याले तीन चौका प्रहार गर्दै भारतलाई ६ बलमा ७ रन आवश्यक हुँदा जितको नजिक पुर्याएका थिए । अन्तिम ओभरमा नवाजले २९ बलमा ३५ रन बनाएर जडेजालाई आउट गरेपछि भारतीय टोलीलाई ठूलो झटका अनुभव भएको थियो ।त्यसपछि दिनेश कार्तिक ब्याटिङमा आए । अनि पाण्ड्याले अन्तिम बलको चौथो बलमा ठूलो छक्का प्रहार गर्दै आफ्नो टोलीलाई पाकिस्तान विरुद्ध पाँच विकेटले घर फर्काइदिए ।यसअघि, हार्दिक पाण्डेया र भुवनेश्वर कुमारको आक्रामक र कडा बलिङ स्पेलले भारतले आइतबार यहाँ दुबई अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट स्टेडियममा एशिया कप २०२२ को दोस्रो खेलमा चिर प्रतिद्वन्द्वी पाकिस्तानलाई १४७ रनमा आउट गर्न सफल भएको छ ।पाकिस्तानका लागि मोहम्मद रिजवानले ४३ रन बनाए भने इफ्तिखार अहमदले २८ रन बनाए। भारतका लागि हार्दिक पाण्ड्याले ३, भुवनेश्वर कुमारले ४ र अर्शदीप सिंहले २ विकेट लिए ।
पहिले फिल्डिङ रोजेको, भारतले राम्रो सुरुवात गर्‍यो किनभने तिनीहरूका स्टार बलर भुवनेश्वर कुमारले गरेको इनिङको तेस्रो ओभरमा पाकिस्तानका कप्तान बाबर आजमलाई आउट गरेपछि आफ्नो टोलीलाई ठूलो सफलता दिलाएको थियो ।
भारतले पहिलो ४ ओभरमा नै १५ डट बल बल गर्यो, भुवनेश्वर कुमार र अर्शदीप सिंहले उत्कृष्ट बलिङ प्रदर्शन गरे।
कप्तानको विकेटपछि मोहम्मद रिजवानले केही बोल्ड र आक्रामक शट खेलेर स्कोरबोर्डलाई निरन्तरता दिए । त्यसपछि फखर जमान ओपनरसँग हात मिलाउन क्रिजमा ब्याटिङ गर्न आए ।आवेश खानले जमानलाई प्याभिलियन फर्काएर आफ्नो टोलीलाई अग्रता दिलाएपछि भारतलाई अर्को सफलता दिलाएको थियो । खानले रिजवानलाई दुई बाउन्ड्री दिएर विकेट लिए । त्यसपछि इफ्तिखार अहमद ओपनर रिजवानसँग क्रिजमा आएको जोडी रिजवान र अहमदले आफ्नो टोलीको कुल स्कोर ५० रनभन्दा माथि पुर्याए। भारतीय बलरहरूको लागि यो पहिलो हाफ राम्रो थियो किनभने उनीहरूले पाकिस्तानलाई सीमित गरे।युजवेन्द्र चहलले इफ्तिखार अहमदको क्याच छोडे जुन महँगो साबित भएन, हार्दिक पाण्ड्याले अर्को ओभरमा ब्याटरलाई २८ रनमा आउट गरे ( पाकिस्तानले १२।१ ओभरमा ३ विकेट लिएर ८७ रन बनायो।पाण्ड्याले इनिङ्सको १५ औं ओभरमा दुई पटक प्रहार गरे र पाकिस्तानलाई ठूलो झट्का दिए किनभने उनले ४२ बलमा ४३ रन बनाएर रिजवान र नयाँ ब्याट्सम्यान खुशदिल शाह२० लाई आउट गरे।इनिङ्सको १७ औं ओभरमा भुवनेश्वरले पाकिस्तानी टोलीलाई ठूलो झटका दिएका थिए जसमा उनले उत्कृष्ट बाउलमा आसिफ अलीलाई सूर्यकुमार यादवले क्याच आउट गरेका थिए।एकपछि अर्को प्रहारपछि भारतले पाकिस्तानलाई सन्तुलित हुने मौका दिएन । १८औं ओभरमा अर्शदीप सिंहले प्रहार गर्दै मोहम्मद नवाजलाई एक रन मात्र बनाउन सकेनन् ।
१९औं ओभरमा पाकिस्तानका हरिस रउफ र शादाब खानले ठूला प्रहारका लागि हात खोलेका थिए तर भुवनेश्वरले १० रन बनाएर शादाब खानलाई एलबीडब्ल्यू आउट गरेका थिए ।सोही ओभरमा भुवनेश्वरले फेरि प्रहार गर्दै नसिम शाहलाई शून्य रन बनाएर आउट गरे ।इनिङ्सको अन्तिम ओभरमा अर्शदीपले पाकिस्तानको इनिङलाई समाप्त गरे किनभने उनले भारतलाई मेन इन ग्रीनलाई १४७ रनमा आउट गर्न मद्दत गरेका थिए ।संक्षिप्त स्कोरस् पाकिस्तान १४७ मोहम्मद रिजवान ४३, इफ्तिखार अहमद २८भुवनेश्वर कुमार ४(२६० विरुद्ध भारत १४८र५ रविन्द्र जडेजा ३५, हार्दिक पाण्ड्या ३३ मोहम्मद नवाज ३(३३०रहेको थियो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?