अभिनेत्री ज्याकलिन फर्नान्डेज इओडब्ल्यु अफिसमा देखापरिन्


नयाँदिल्ली,  २९  भदौ (असनबजार पत्रिका) :  बलिउड अभिनेत्री ज्याकलिन फर्नान्डेज बुधवार दिल्ली पुलिसको आर्थिक अपराध शाखा (इओडब्ल्यु) मा सुकेश चन्द्रशेखरको संलग्नतामा २०० करोड रुपैयाँको मनी लान्ड्रिंग मुद्दामा उपस्थित भइन्।

ज्याकलिन आज बिहान मन्दिर मार्गस्थित दिल्ली पुलिस इओडब्ल्यु कार्यालयमा आइपुगेकी थिइन्। एक वरिष्ठ प्रहरी अधिकारीले एएनआईलाई भने कि इओडब्ल्यले ज्याकलिनले जवाफ दिनु पर्ने प्रश्नहरूको सूची तयार गरेको छ। प्रश्नहरू सुकेशसँगको उनको सम्बन्ध र उनीबाट पाएका उपहारहरूमा आधारित थिए। उनले सो अवधिमा सुकेशलाई फोनमा कति पटक भेटे वा सम्पर्क गरे भन्ने पनि सोधिनेछ, अधिकारीले थपे। यसैबीच, सुकेश चन्द्रशेखरसँग ज्याकलिन फर्नान्डिजलाई स्पष्ट रूपमा चिनाउने पिंकी इरानी पनि बुधवार मनी लान्ड्रिंग केसको सम्बन्धमा दिल्ली पुलिसको आर्थिक अपराध शाखाको कार्यालयमा आइपुगे। उनलाईइओडब्ल्युद्वारा अनुसन्धानमा सामेल हुन बोलाइएको छ।

इरानीले सुकेशलाई ज्याकलिन फर्नान्डिजलाई सम्पर्क गर्न मद्दत गरेको देखिन्छ किनभने उनी दुवैलाई चिन्छिन्। स्रोतका अनुसार मुद्दामा थप स्पष्टता पाउनको लागि पिंकी र ज्याकलिनलाई सोधपुछका क्रममा आमनेसामने हुनसक्छ । ज्याकलिनलाई भनिएको छ कि उनको अनुसन्धान एक दुई दिन वा पछाडि लम्बिन सक्छ र त्यसैले उनको दिल्लीमा बस्ने योजना बनाइएको छ। यसअघि प्रवर्तन निदेशालय (ईडी) ले सुकेशलाई संलग्न भएको मनी लान्ड्रिङ मुद्दामा ज्याकलिनलाई आफ्नो आरोपपत्रमा नाम दिएको थियो।

अनुसन्धान एजेन्सीको आरोपपत्रमा भनिएको छ कि अभिनेता ज्याकलिन आपराधिक मुद्दाहरूमा सुकेशको संलग्नता बारे थाहा थियो तर उनले आफ्नो आपराधिक विगतलाई बेवास्ता गर्न रोजे र उनीसँग आर्थिक लेनदेनमा संलग्न भइन्। ूज्याकलिनका लागि तयार गरिएका प्रश्नहरूको सेट नोरा फतेहीलाई सोधिएको भन्दा फरक छ, जसलाई यस मुद्दामा सोधपुछको लागि बोलाइएको थियो,ू अर्का अधिकारीले भने।
उनीहरूले यो पनि पत्ता लगाउनु पर्छ कि मुद्दामा संलग्न दुबै अभिनेत्रीहरूले एकअर्कालाई उपहार प्राप्त गरेको बारे थाहा थियो कि थिएन, अधिकारीले थपे।सेप्टेम्बर-अक्टोबर २०२१ मा, प्रवर्तन एजेन्सीले फतेहीको बयान रेकर्ड गर्‍यो जहाँ उनले कथित अपराधी र उनकी अभिनेत्री पत्नी लीनाबाट उपहार प्राप्त गरेको स्वीकार गरे।

ईडीले दिल्ली पुलिसले दर्ता गरेको एफआईआरमा कथित घोटालामा मनी लान्ड्रिंग मुद्दा दर्ता गरेको थियो। एजेन्सीले पहिले भनेको थियो कि फर्नान्डेजको बयान अगस्त ३० र अक्टोबर २०, २०२१ मा रेकर्ड गरिएको थियो, जहाँ उनले चन्द्रशेखरबाट उपहार प्राप्त गरेको स्वीकार गरे। यो पनि भनिएको छ कि फर्नान्डेजले अपराधको कमाई प्रयोग गरी आफ्नो र आफ्नो परिवारका सदस्यहरूका लागि भारत र विदेशमा बहुमूल्य उपहारहरू किनेको थियो जुन सम्पत्ति शुद्धीकरण रोकथाम ऐन २००२ को धारा ३ अन्तर्गत सम्पत्ति शुद्धीकरणको अपराध हो।

कर्नाटकको बेंगलुरुका मूल निवासी सुकेश चन्द्रशेखर हाल दिल्लीको जेलमा छन् र उनीविरुद्ध १० भन्दा बढी आपराधिक मुद्दा दर्ता छन्।
चन्द्रशेखरले रोहिणी जेलमा राख्दा जेलमा परेका पूर्व रानब्याक्सी मालिक शिविन्दर सिंहकी श्रीमती अदिति सिंहबाट संघीय कानून मन्त्रालय र पीएमओको अधिकारीको रूपमा आफूलाई प्राप्त गराउने बहानामा २०० करोड रुपैयाँ असुलेको आरोप छ। उनका श्रीमान धरौटीमा छुटेका छन् । (एएनआई)

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?