मेरो र अमिताभको प्रेम दृश्यहरूमा, जयाका आंखाबाट आँसु बगिरहेको मैले देखेँ ; रेखा


नयाँ दिल्ली ृ असौज २५ बलिउडको चर्चित सितारा रेखा अमिताभ बच्चन र जया बच्चन बीचको प्रेम त्रिकोणको अफवाह धेरै दशकहरू भइसक्दा पनि तिनीहरूको रोमान्सको विषय अझै पनि बजारमा त्यो पुस्तामात्रै होइन यो पुस्तामा पनि चर्चा हुने गर्छ ।
यस अनुमानित अफेयरको बारेमा अमिताभ र जया वर्षौंदेखि चुप लागेर बसेका छन्, तर रेखाको मामलामा मौन बसेकी छैनन । , जसले यस बारेमा कुरा गर्न कहिल्यै पछि हटिनन सन् १९७८ मा स्टारडस्टसँगको अन्तर्वार्ताका क्रममा रेखाले आफ्नो फिल्म ‘मुकद्दर का सिकन्दर’ मा अमिताभबीचको घनिष्ट दृश्यहरू हेर्दाको घटनामा आफूलाई चोट लागेको र भावुक भएको अनुभूत गरेकी थिइन्।
‘मुकद्दर का सिकन्दर’ को ट्रायल शो हेर्न आउँदा एकपटक मैले सम्पूर्ण (बच्चन) परिवारलाई प्रोजेक्शन रुमबाट हेरिरहेको थिएँ, जया अगाडिको लाइनमा बसिरहेकी थिइन् र उनी  अमिताभ र उनका आमाबुवा थिए उनको पछि पङ्क्तिमा। उनीहरूलाई मैले जति स्पष्ट रूपमा देख्न सक्थे तर उनीहरुले मलाई स्पष्ट रुपमा देख्न सकेनन् र हाम्रो प्रेम दृश्यहरूमा, मैले उनको अनुहारबाट आँसु बगिरहेको देखेँ  उनले भनिन्।रेखाले थपिन्, ‘एक सातापछि उद्योगका सबैले मलाई उनीहरुले मसँग काम नगर्ने कुरा आफ्ना निर्माताहरूलाई स्पष्ट गरिसकेकारहेछन ।
त्यतिबेला हल्लाले बजार तताएका थिए कि अमिताभ र रेखाको कथित अफेयरको बारेमा रिपोर्टहरू बाहिर आएका छन जसले जया र रेखाको बीचमा दरार निम्त्याएको थियो  तर तिनीहरू पहिले धेरै मिल्ने साथी थिए।सन् १९७८ मा रिलिज भएको ‘मुकद्दर का सिकन्दर’ अमिताभ र रेखा अभिनीत अन्तिम फिल्म थियो जबसम्म यश चोपडाले र जयालाई १९८१ मा आफ्नो फिल्म ‘सिलसिला’ मा अभिनय गर्न ल्याएनन ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?