‘ह्यारी पोटर’ चलचित्रका  चर्चित अभिनेता रोबी कोल्ट्रान रहेनन् 


वाशिंगटन ृअसौज २८( एएनआई)ह्यारी पोटरु फिल्महरूमा होगवार्ट्स गेमकिपर रुबेस ह्याग्रिडको भूमिका निभाउनका लागि चर्चित अभिनेता रोबी कोल्ट्रान रहेनन् उनको निधन भएको छ ।समाचार अनुसार  रोबीको स्कटल्याण्डको लार्बर्टमा रहेको उनको घर नजिकको अस्पतालमा मृत्यु भयो। अवार्ड विजेता अभिनेता विगत दुई वर्षदेखि अस्वस्थ रहेका थिए र उनी धेरै रोगबाट पीडित थिए । उनी ७२ वर्षका थिए। रोबीको जन्म ३० मार्च १९५० मा ग्लासगो, स्कटल्याण्डमा डाक्टर र शिक्षकको छोराको रूपमा भएको थियो। ग्लासगो आर्ट स्कूलबाट स्नातक गरेपछि, उनले एडिनबर्गको मोरे हाउस कलेज अफ एजुकेशनमा कलामा आफ्नो अध्ययन जारी राखे,को हलिउड रिपोर्टरले रिपोर्ट गरेको छ ।उनले एडिनबर्ग क्लबहरूमा स्ट्यान्ड(अप कमेडी समेत लन्डनमा अभिनय गर्न लागेपछि ज्याज लिजेन्ड जोन कोल्टरेनको सम्मानमा आफ्नो अन्तिम नाम परिवर्तन गरे।उनको प्रारम्भिक टिभी क्रेडिटहरूमा ुफ्ल्याश गोर्डनु, ुब्ल्याकडेडर एन्ड किप इट इन द समावेश छन । उनका अन्य कमेडी क्रेडिटहरूमा ुए किक अप द एटीजु, ुद कमिक स्ट्रिपु र ुअल्फ्रेस्कोु जस्ता श्रृंखलाहरू समावेश थिए किनभने उनी ब्रिटिश टिभी स्क्रिनहरूमा मुख्य आधार बनेका थिए । उनले दुई जेम्स बोन्ड फिल्महरूमा पनि अभिनय गरे किनभने उनले ुगोल्डेनआईु र ुद वर्ल्ड इज नट इनफु मा भ्यालेन्टिन जुकोवस्कीको भूमिका निर्वाह गरेका थिए। उनका हालैका प्रदर्शनहरू मध्ये, रोबीले काल्पनिक छोटो फिल्म को रूपमा आफ्नो भूमिकालाई दोहोर्याएका थिए ।

इमेज इन्टग्राम एएनआई

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?