पूर्वप्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको गाडीमा प्रदर्शनकारीले ढुंगा प्रहार गरे


झापा, ९ चैत ( ए्एनआई ) पूर्वप्रधानमन्त्री तथा प्रतिपक्षी दलका नेता केपी शर्मा ओलीको गाडीमा बुधबार नेपालभर प्रदर्शनकारीले कालो झण्डा फहराएर ढुंगामुढा गरेका छन् ।
यो घटना ओलीको गृह जिल्ला झापा जिल्लामा भएको थियो जुन पूर्वप्रधानमन्त्री पार्टीको कार्यक्रममा सहभागी हुन जाँदै गरेको स्थानतर्फ आन्दोलनकारीलाई पार गरेर अगाडि गएको थियो । गाडीमा आक्रमण गरेको आशंकामा प्रहरीले एक जनालाई नियन्त्रणमा लिएको छ ।उनीहरुले प्रदेशको नाम ‘कोशी’ अनुमोदन गरेको भन्दै ओलीविरुद्ध नाराबाजी समेत गरेका थिए । आन्दोलनरत दलले पहिचानका आधारमा प्रदेशको नाम माग गर्दै नाम परिवर्तनको विरोध गर्दै आएका छन् ।यसैबीच, काठमाडौंमा गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठले प्रतिनिधिसभामा ओलीलाई कालो झण्डा देखाउने एक जना प्रदर्शनकारीलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको जानकारी दिए ।
बुधबार प्रतिनिधिसभाको बैठकमा बोल्दै गृहमन्त्री श्रेष्ठले प्रतिपक्षी दलका नेता तथा नागरिकको सुरक्षाका लागि सरकारको तर्फबाट प्रतिबद्धता व्यक्त गरेका थिए ।‘सरकारको प्रतिक्रियालाई हेर्दा हरेक नागरिकको सुरक्षाका लागि सरकार प्रतिबद्ध छ, त्यसमाथि नेपाली राजनीतिमा एकजना वरिष्ठ नेता, विपक्षी दलका संसदीय दलका नेता र पार्टीका अध्यक्ष–हामी छौं । सुरक्षाका सबै पक्षबाट सचेत छौं, केही सांसदले सुरक्षा व्यवस्था कडा पार्न सुझाव दिएका छन्, आवश्यक परे सुरक्षा थप गर्न तयार छौं, प्रत्येक नागरिकको सुरक्षाको प्रत्याभूति गर्न सरकार पनि प्रतिबद्ध छ,’ श्रेष्ठले सम्बोधन गर्दै भने ।यसअघि नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी ९एकीकृत मार्क्सवादी–लेनिनवादी एमालेका प्रमुख सचेतक पदम गिरीले पार्टी अध्यक्ष ओलीमाथि हातपातको प्रयास गरेको भन्दै आपत्ति जनाएका थिए । एमाले अध्यक्ष पार्टीको कार्यक्रममा सहभागी हुन झापा पुगेपछि अहिले इलाम जिल्लाको भ्रमण गरेको सचिवालयले जनाएको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?