हमासले गाजामाथि नियन्त्रण गुमायो ; इजरायलका रक्षामन्त्री


तेल अवीव (एजेन्सीहरु ) इजरायलका रक्षा मन्त्री योभ ग्यालान्टले हालै गाजामा लडाईको स्थितिगत मूल्याङ्कन पूरा गरेका छन , जसमा उनले क्ष्म्ँ बलहरूले गरेको प्रगतिमा जोड दिएका छन ।ूरक्षाबलहरूले योजना अनुसार काम गर्छन् र सटीक बुद्धिमत्ता प्रयोग गरेर सटीक, घातकता र वायु, समुद्री र स्थल सेनाहरू बीचको समन्वयमा मिसनहरू पूरा गर्छन्, उनले भनेका छन्ूआइडीएफलाई रोक्न सक्ने हमासको अब कुनै शक्ति छैन,ू गैलान्टले घोषणा गरे। इजरायलको सेना हरेक बिन्दुमा अगाडि बढिरहेको छ।गैलान्टले भनेका छन् कि हमासले गाजाको नियन्त्रण गुमाएको छू र आतंकवादीहरू दक्षिणबाट भागिरहेका छन्।
रक्षामन्त्रीले यो पनि रिपोर्ट गरे कि गाजाका नागरिकहरूले हमासका आधारहरू लुटिरहेका छन् किनभने तिनीहरू विश्वास गर्दैनन् कि हमाससगअब शासन गर्ने शक्ति छ ूहाम्रा सेनाहरू अगाडि बढिरहेका छन्, योजना अनुसार आफ्नो मिसनहरू पूरा गर्दैछन्, उनले थपे, जब हामीले दबाब बढाउँछौं हामी परिणामहरू देख्छौं, हरेक दिन हामी धेरै हमास कमाण्डरहरू, दशौं र कहिलेकाहीँ सयौं आतंककारीहरूलाई मार्छौं   हालका दिनहरूमा हामीले सुरुङहरू विरुद्ध हाम्रो गतिविधिलाई तिव्र बनाएका छौं, यसले आतंककारीहरूलाई सुरुङबाट बाहिर निकाल्नेछ, र त्यहाँ उनीहरूलाई मारिनेछ वा उनीहरू बिना शर्त आत्मसमर्पण गर्नेछन्, उनीहरुसंग तेस्रो विकल्प छैन।
लडाइँलाई निरन्तरता दिने टाइमलाइनको विषयमा, ग्यालान्टले भने, हामी योजना अनुसार काम गर्छौं, हामीसँग घडीहरू छैनन्, हाम्रा लक्ष्यहरू छन्, हामी हाम्रो लक्ष्यहरू हासिल गर्नेछौं, सबैभन्दा पहिले हमासमाथि पूर्ण विजय र अपहरणमा परेकाहरू आफ्नो घरमा फर्किएर जाउन भनेर नै इजरायल युद्धमा होमिएको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?